وبسايت خبردار
منظور از پینگ چیست؟

به طور کلی اکثر کاربران فضای مجازی و علاقمندان به بازی­های آنلاین کامپیوتری با مفاهیمی مانند پینگ و ارتباط آن با سرعت اینترنت رو به رو شده­اند. بسیاری از کاربران با تفکری درست یا غلط بر این باور هستند که اینترنت پر سرعت دارای پینگ بهتری است. در این مطلب قصد داریم که به طور کامل به بررسی این موضوع بپردازیم که تاثیر پینگ در سرعت اینترنت چیست. پس در ادامه همراه با ما باشید.

منظور از پینگ چیست؟

بهترین سرور مجازی ایران برای بورس کدام است؟

به طور خلاصه می­توان گفت که پینگ به زمان ارسال پکت از سیستم ما به سرور و بازگشت مجدد آن به سیستم است و ویژگی خاص آن در تعیین مدت تاخیر اتصال بین سیستم ما و رایانه مقصد برآورد می­شود. به عنوان مثال در مواردی که بر روی یک لینک کلیک می­شود و مدت زمانی که طول می­کشد تا صفحه جدید باز شود، با استفاده از پینگ قابل بررسی است و در واقع این مدت زمان همان ارسال Packet Data از سیستم ما به سرور و پاسخ آن به سیستم است.

موضوع پینگ و سرعت اینترنت در بازی­های آنلاین کامپیوتری نمود بیشتری پیدا می­کند. به عنوان مثال یک بازی آنلاین کامپیوتری که به پینگ کمتر از 20 میلی ثانیه نیاز دارد در صورت برابر بودن به خوبی اجرا می­شود اما اگر پینگ ما بیشتر از این عدد و مثلا چیزی در حدود 200 میلی ثانیه باشد بازی کاملا کند اجرا خواهد شد و شخص از بازی با رقبا عقب خواهد ماند.

پس می­توان در یک نتیجه کوتاه بیان کرد که سرعت پینگ هر چه کمتر باشد بهتر است و این به معنی فاصله کمتر میان سیستم و سرور و در نتیجه پاسخ کوتاه­تر است و این موضوع در همه ابعاد استفاده از اینترنت مانند بازی آنلاین، جستجو در وب و... تعمیم پیدا می­کند.


ثابت بودن یا نبودن پینگ و سرعت اینترنت

در حالت کلی باید بیان کرد که سرعت اینترنت برخلاف پینگ همیشه ثابت نیست و بسته به فاصله ارسال پکت و پاسخ آن متغیر است. به این ترتیب می­توان گفت که سرعت اینترنت و پاسخ آن در سرورهای داخلی کاملا بالاتر است و عمل دانلود کردن در سرور­های داخلی به سرعت انجام می­شود. همین موضوع برای سرورهای خارجی هم صادق است و به دلیل فاصله سرور سرعت اینترنت کمتر و دانلود کردن با سرعتی تقریبا نصف انجام می­گردد. پس به وضوح می­توان گفت که سرعت اینترنت کاملا به فاصله آن تا ارسال پکت و میزان پینگ پایین­تر وابسته است.


ماجرای تاثیر سرعت اینترنت بر میزان پینگ

برخی کاربران بر این تصور هستند که خریداری اینترنت 16 مگابایت در مقایسه با اینترنت 4 مگابایت سرعت پینگ بهتری را ارائه می­کند. در پاسخ به این مورد باید گفت که این موضوع کاملا اشتباه بوده و پینگ، فاصله ما تا سرور است و در هر دو حالت خرید اینترنت 4 یا 16 مگابایت میزان پینگ ثابتی دریافت می­شود. اما سوالی که مطرح می­شود این است که تفاوت سرعت­های اینترنت 4 یا 16 مگابایت در کجا نمود پیدا می­کند.

در پاسخ باید گفته شود که اشغال پهنای باند اینترنت باعث افزایش میزان پینگ می­شود. به عنوان مثال شخصی که دارای اینترنت با سرعت 1 مگابایت می­باشد و در حال دانلود از اینترنت یا دیدن استریم یک بازی است، پهنای باند اینترنت خود را تا 50 درصد از دست می­دهند و در این حالت سرعت پینگ افزایش پیدا می­کند اما اگر همین شخص دارای اینترنت با سرعت 16 مگابایت باشد تنها 6 درصد از پهنای باند اشغال می­شود و تاثیر چندانی بر سرعت پینگ و نوسان آن احساس نمی­شود.


يکشنبه بیست و یکم 6 1400
(0) نظر
برچسب ها :
X