وبسايت خبردار
سر نخ افزایش قیمت برنج در پایتخت نیست

سر نخ افزایش قیمت برنج در پایتخت نیست، فروشنده یعنی سه استان تعیین کننده شمالی قیمت را تعیین می‌کنند و به استان‌های دیگر خریدار با قیمت بالاتری می‌فروشند. دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی پیش از این گفته بود که افزایش نرخ برنج به نفع خریدار هم نیست، خریدار برنج را گران می‌خرد و با کشیدن نرخ قانونی خود بر هر کیلو محصول، به مصرف کننده گران‌تر از قبل می‌فروشد. روندی که طی شش ماه گذشته بیش از گذشته شدت یافته و اکنون به نقطه اوج خود رسیده است، در این بین دولت تلاش کرده تا با توزیع برنج‌ از سوی شرکت بازرگانی دولتی التهاب بازار را کنترل کند، سیاستی که اگر چه عطش ناشی از کمبود را تا حدی برطرف کرده، اما در کاهش قیمت برنج تأثیر چندانی نداشته است.

حجت‌الاسلام مکمن، نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس می‌گوید: تا زمانی که قانون تعزیرات ضعیف است، اشباع بازار برنج توسط وزارت جهاد کشاورزی با هدف تنظیم بازار این محصول، سر از انبارهای محتکران و دلال‌های در می‌آورد.

وی افزود: این مسئله را به صراحت و شفافیت به ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی گفتم و ایشان هم هیچ پاسخی در مقابل این شبهه و این اعتراض نداشت، اما قول داد پیشنهاد اعطای اختیارات ویژه از سوی سران اقتصادی قوا برای برخورد جدی سازمان تعزیرات با محتکران را در هیئت دولت دنبال کند.

این عضو کمسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اعتقاد بر اینکه کشور از حیث کمیت برنج چه در بخش واردات و حتی تولید این محصول با مشکل مواجه نیست، گفت: اگر نگوییم مازاد بر مصرف به اندازه میزان مصرف داخلی برنج تولیدی و وارداتی وجود دارد، اما عمده مشکل ما به دست گرفتن نبض بازار برنج توسط دلال‌ها و برخی محتکران بی‌انصاف است و می‌بینیم که تا تولید برنج به دلیل خشک‌سالی کمی کاهش می‌یابد فرصت‌طلبان شرایط را به شکل کامل در دست می‌گیرند و برنجی که مثلاً ۳۰ هزار تومان از کشاورز خریده‌اند را در بازار با قیمت هر کیلو ۸۰ یا ۹۰ هزار تومان به فروش می‌رسانند.

وی با تاکید بر اینکه مشکل عمده در بخش برنج مبارزه با دلال جماعت و احتکار کننده است و در بیان نقش نظارتی مجلس در حل اصولی مسئله، تصریح کرد: موضوع شدیداً و اکیداً از وزیر جهاد کشاورزی مطالبه شده، اما به نظر می‌رسد سیاستی که توسط وزیر پیش گرفته شده، سیاست موفقی نباشد. وزارتخانه می‌خواهد تناژی بالغ بر ۱۶۰ یا ۷۰ تن برنج تنظیم بازار را به شکل تدریجی به بازار مناطق مختلف کشور تزریق کند، همان‌طور که به‌عنوان نمونه حدود ۳۰ هزار تن برنج را در شمال کشور به بازار تزریق کرده است، غافل از اینکه این تزریق اقلام خارجی به بازار یک بخش کار و بخش دیگر مربوط به محتکران و دلالان است.

نقدعلی اضافه کرد: محتکران نبض بازار را در دست گرفته‌اند، آنها با روش‌ها و ترفندهای انبارداری و مدیریت روانی بازار کار را جلو می‌برند و اقلام به خصوص داخلی را در احتکار خود گرفته‌اند و راه حل مشکل هم جدیت سازمان تعزیرات کشور است، اما مشکل عمده این سازمان اختیارات محدود آن در حد یک جریمه و آن هم مختصر است، به‌طوری که غالبا سر یک سال سوابق سوء و تخلفات تجار و کسانی که بازار را در دست می‌گیرند و با اعصاب و روان مردم بازی می‌کنند یک مرتبه صفر می‌شود و سوابق آنها دیگر مدنظر قرار نمی‌گیرد.

این عضو کمسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تأکید بر اینکه قانون تعزیرات بسیار ضعیف است، گفت: به وزیر جهاد کشاورزی پیشنهاد دادم که حالا که مشکل ضعف قانون تعزیرات وجود دارد و جریان ارائه لایحه و روند تصویب قانون و اعطای اختیارات بیشتر به تعزیرات در مجلس هم طولانی است، می‌توان در یک‌روند کوتاه مدت یکی دو روزه سران اقتصادی قوا به منظور مبارزه با محتکران برنج اختیارات ویژه‌ای را برای سازمان تعزیرات کشوری ولو به‌صورت مقطعی در نظر بگیرند.

وی اضافه کرد: در این پیشنهاد قرار است وزیر دادگستری اختیار ویژه‌ای را از سران اقتصادی قوا برای سازمان تعزیرات به‌عنوان سازمان زیر مجموعه خود مطالبه کند، چون مسئله حضور دلالان برنج در بازار موضوعی جدی است و جز با برخورد جدی و قضایی هم حل نمی‌شود، این کار در کوتاه مدت امکان‌پذیر است و باعث می‌شود تا محتکران درِ برخی از این انبارها را باز کنند و تجار را ملزم می‌کند تا اقلام احتکار شده را در بازار عرضه کنند.

نقد علی در پاسخ به این سؤال که آیا اراده پیگیری این پیشنهاد در وزارت جهاد کشاورزی وجود دارد، گفت: وزیر جهاد کشاورزی از پیشنهاد استقبال کرد و گفت با وزیر دادگستری و دیگر مقامات مسئول اقتصادی در دولت و معاون اول صحبت کرده و پیگیر مسئله است، اما تا این لحظه اتفاق خاصی نیفتاده، البته ما این هفته در حوزه انتخابیه هستیم و مجدداً مسئله را در هفته آینده در مجلس دنبال خواهیم بود.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس، ادامه داد: بازار اکنون اشباع از انواع و اقلام مختلف برنج اعم از داخلی و خارجی است، کسری اقلام اساسی وجود ندارد و حتی واردات هم به اندازه کافی انجام شده، فقط می‌ماند اینکه نبض بازار از دست محتکران و دلالان گرفته شود.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر بازار اشباع است پس چه مشکلی برای عرضه وجود دارد؟ گفت: منظورم از بازار، انبارها است، انبارهایی که در دست دلالان و محتکران بازار برنج است که این محصول را به بازار عرضه نمی‌کنند.

نقد علی درباره اینکه چرا وزارت جهاد کشاورزی با برنج ایرانی تولید داخل بازار را اشباع نمی‌کند، تصریح کرد: دولت در صورتی اقلام ایرانی را خریداری می‌کند که مازاد بر مصرف باشد، اقلام داخلی برنج عمدتاً توسط تجار خریداری شده و در انبارها نگهداری می‌شود و تنها الزام حاکمیتی است که باعث عرضه برنج موجود در انبارها می‌شود، الزامی که به دلیل ضعف قانون تعزیرات امروز وجود ندارد.

این عضو کمسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، ادامه داد: از این رو که مشخصاً مسئولیت تنظیم بازار و مدیریت اقلام بر عهده وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته، این وزارتخانه می‌تواند با ارائه پیشنهاد کمیسیون کشاورزی به هیئت دولت، وزارت دادگستری را بر پیگیری مسئله و اخذ اختیارات ویژه برای سازمان زیر مجموعه خود یعنی تعزیرات ملزم کند، تا هم‌زمان با سیاست اشباع بازار از سوی دولت، محتکرینی هم که اقلام داخلی و خارجی را در انبارهای خود احتکار کرده‌اند هر چه سریع‌تر برنج‌ها را به بازار عرضه کرده و قیمت برنج کاهش یابد.

پنج شنبه بیست و هشتم 11 1400
(0) نظر
برچسب ها :
خرید بک لینک برای افزایش رتبه سایت و همچنین بازدید بیشتر انجام میشود


همانطور که میدانید بک لینک برای افزایش رتبه سایت و همچنین بازدید بیشتر افراد انجام میشود اما یکی از مشکلات این روش، محدودیت زمان است. بنابراین شما حداکثر به مدت یک سال میتوانید از بلک لینک برای بهبودی سئو سایت خود استفاده کنید اما در روش رپورتاژ شما قادر خواهید بود به صورت دائمی به سئو سایت خود کمک کنید و بدون هیچ محدودیت زمانی به تبلیغات بپردازید. شکل و قالب کلی ماهیت خرید رپورتاژ آگهی ها قدری با اگهیهای معمولی متفاوت است، اما متفاوت از تبلیغات چاپی معمولی با استفاده از یک تصویر و پیام برند است. در متن خبر رپورتاژ آگهی ، یک لغت یا چندین لغت از آن به وسایت تبلیغ کننده ، لینک فالو خواهد شد. اما شانس افزایش ترافیک ارگانیک سایت از طریق متن تبلیغاتی، بیشتر از بک لینک پروفایلی یا سایت واید است. در سال 2020 رپورتاژ آگهی یا خبری برای تبلیغات در سایت ها و افزایش رتبه کلمات سایت بسیار کاربرد داشته و بیشتر کاربران برای رتبه بالاتر در گوگل به انتشار رپورتاژ آگهی در وب سایت ها روی آوردند. رپورتاژ آگهی بصورت یک مقاله خاص و اختصاصی تهیه میشود و در آن مقاله جنبه ی تبلیغاتی دارد، که در این توضیحات چند کلمه به آدرس وبسایت شما لینک خواهد شد.این روند تبلیغات به شیوه ای نوین و با سرعت عمل بیشتر در افـزایش رتبـه سایت عمل خواهد کرد و سایت شما را به نتایج بالاتر خواهد برد.

این زمان بستگی به هر سرویس داره. بعضی از سرویس ها همچون سرویس های بک لینک تقویتی ممکن هست نهایتاً در عرض ۴۸ ساعت تکمیل و گزارش‌ها خدمت شما ارائه بشه؛ اما بعضی از سرویس ها همچون سرویس بک لینک جامع ممکن هست تا ۳ ماه نیز به زمان جهت اجرا نیاز داشته باشند.


البته زمان های در نظر گرفته شده بر اساس یک ریتم قابل قبول و طبیعی بوده و بنا بر شرایط هر سایت، ممکن هست پکیج های لینک سازی در زمان های کمتر یا بیشتری هم قابلیت اجرا داشته باشند.


اگر سایتهای معتبر بیشتری به سایت شما لینک دهند شانس شما در افزایش رتبه گوگل و بازدید مخاطبان بیشتر میشود. سایت هایی هستند که نه آتوریتی بالایی دارند و نه خیلی معتبر هستند اما میتوان از آنها بک لینک گرفت، به هیچ عنوان نباید از این سایت ها استفاده کرد زیرا ما از سایت هایی بک لینک میگیریم که خود دارای اعتبار بالایی باشند. سایتهای داخلی به این گونه هستند که شما با استفاده از بک لینکهای متفاوت کاربران را به صفحات دیگر سایت خود انتقال میدهید اما لینکهای خارجی شما با استفاده از بک لینک کاربران را به سایتهای دیگر هدایت خواهید کرد. به این گونه که تقریبا در 60 تا 70 درصد محتوا انکر تکست های مهم را لینک دهید و در 20 درصد محتوا کلمات طولانیتر که حاوی انکر تکست موردنظر است را استفاده نمایید. بهعنوان مثال، اگر محصول شما نرمافزار حسابداری است، میتوانید یک رپورتاژ آگهی در یک مجله اینترنتی تجاری که شامل آموزش مجموعهای از افرادی است که علاقه بیشتری به اقتصاد، بازار و مسائل مالی دارند قرار دهید. سایت شما اگر از نظر محتوایی آماده نباشد هر عملی برای ساخت رپورتاژ آگهی ریسک بزرگی برای شما محسوب میشود. در تهیه متن های رپورتاژ باید دقت زیادی داشته باشیم چون هر چقدر این متن ها از کیفیت بالایی برخوردار باشند سئو سایت نیز بهتر خواهد بود و با بهبودی سئو سایت تعداد بازدید کنندگان از سایت نیز بیشتر میشود و در نهایت شما میتوانید محصولات و همچنین کسب و کار خود را به افراد بیشتری معرفی کنید و به کسب و کار خود رونق ببخشید.

هزینه خرید بک لینک های قوی و با کیفیت بالا نیست. چون بک لینک ها باعث افزایش رتبه سایت شما در کلمات کلیدی مختلف می شن و این افزایش رتبه ها در نتیجه باعث سودآوری سایت شما خواهند شد و در صورتی که مسیر تحقیق کلمات کلیدی رو به درستی طی کرده باشید، می تونید در زمان قابل قبولی، انتظار بازگشت سرمایه های صرف شده در زمینه لینک سازی رو هم داشته باشید.

بک لینک انبوه چند لایه ای

از اونجاییکه خرید بک لینک نوعی تبلیغات اما به روش غیر مستقیم محسوب می شه و تبلیغات هم نوعی سرمایه گذاری هست، در نتیجه خرید بک لینک هم نوعی سرمایه گذاری برای سایت شما محسوب می شه؛ یک سرمایه گذاری نسبتاً پایدار و با دوام.


بنابراین هرچه سئو شما بهتر باشد، بازدید کننده بیشتری خواهید داشت. امروزه شرکتها و کسب و کارهای زیادی از روش رپورتاژ استفاده میکنند، این روش به شما کمک میکند با هزینهای بسیار کم بیشترین سود را از تبلیغات بدست آورید. شما میتوانید از بک لینکها برای مدت زمان کم یا نهایت یک سال استفاده کنید. رایامارکتینگ شما را در این مقاله به صورت کامل با بک لینک و رپورتاژ آشنا خواهد کرد. اگر به صورت Nofollow نباشد، امکان بروز مشکل به احتمال قوی است ولی اگر طرفین لینکها را به صورت نوفالو قار بدهند مشکلی از این بابت برایتان پیش نخواهد آمد. اگر شما در قسمت کدهای HTML از خصوصیات نوفالو استفاده کرده باشید بک لینک شما نیز از نوع نوفالو خواهد بود که فاقد رتبه و اعتبار است در غیر این صورت لینک شما به صورت فالو است و رباتهای گوگل به آن رتبه و ارزش میدهند. زمانی که شما محتوای قدیمی تان را بهروزرسانی می کنید، رباتهای خزنده گوگل یک بار دیگر آن محتوا را بررسی و ایندکس میکنند. رباتهای جستجوگر گوگل با گشتن در سایت شما و یافتن این لینکها به سایت شما رتبه میدهد بنابراین این کار نقش بسیار مهمی در رتبه بندی و سئو سایت شما دارد.

وقتی بک لینکی می سازید و سپس برای بک لینک ها مجدد لینک سازی می کنید، در واقع بک لینک چند لایه ای ایجاد کردید. معمولاً بک لینک های تقویتی از نوع چند لایه ای هستند. اهمیت بک لینک های چند مرحله ای به دلیل طبیعی کردن فرآیند لینک سازی هست. چرا که یک لایه ای بودن لینک سازی، تصنعی بودن اون و در نتیجه خنثی شدن ارزش سفارش بک لینک رو افزایش می ده.


4. تبادل لینک با سایت های کم ارزش و به تعداد بالا. استفاده منظم از رپورتاژ در بالا بردن سئو سایت میتوانند به شما کمک زیادی کنند و از مهمترین مزیت های آنها کم هزینه بودن رپورتاژ ها است. اما همانگونه که مطرح شد ، این روش با توجه به حساسیت گوگل بر روی خریداری بک لینک ، می تواند عواقب سنگینی برای سایت شما داشته باشد و یا در بهترین حالت هیچگونه سودی برای سئوی سایت ندارد و هزینه ای که بابت خرید بک لینک صرف کرده اید به هدر خواهد رفت. در هنگام بک لینک دادن به Anchor Text توجه زیادی داشته باشید و سعی کنید از کلماتی برای لینک دادن استفاده کنید که در اینترنت زیاد سرچ میشوند. بنابراین به کیفیت تهیه این متن ها بیشتر توجه کنید. متن رپورتاژ باید چه ویژگیهای داشته باشد؟ این تکنیک به شما در آموزش بک لینک سازی کمک می کند تا بهترین بک لینک سازی ها را تکرار کنید و متوجه شوید که از چه روشهایی برای تبلیغ وب سایت خودشان استفاده می کنند. این یک لایه امنیتی اضافی ایجاد می کند که از اطلاعات رد و بدل شده بین کاربران و سایت محافظت می کند.

پنج شنبه بیست و هشتم 11 1400
(0) نظر
برچسب ها :
X