وبسايت خبردار
داروخانه اینترنتی


داروخانه آنلاین بی نسخه در تلاش است خرید بدون دغدغهی محصولات اصل، مشاوره تخصصی دارویی و ارسال سریع را به مشتریان خود ارائه کند. بدون اغراق امروزه زندگی ما تحت تاثیر شدید اینترنت است. به گزارش برنا، این روزها اینترنت سهم قابل توجهی از میزان رضایتمندی ما در جنبه­­ های مختلف زندگی را به خود اختصاص داده است. در این نامه خطاب به روسای انجمن داروسازان کلان شهرهای کشور آمده است: «همان گونه که استحضار دارید بر اساس آیین نامه و ضوابط وزارت بهداشت فروش هر گونه دارو از طریق اینترنت ممنوع است. با این وجود، تشخیص های اخیر نشان می دهند این بیماری هیچ گونه ارتباطی با غذاهای دریایی ندارد و همین امر می تواند حاکی از این امر باشد که این ویروس انسانی و مسری است. پس اینجاست که سوال مطرح می شود تفاوت داروخانه های آنلاین در چیست و چگونه می توان مزیت هرکدام را بر دیگری تشخیص داد؟


در صورتی که در داروخانه های حضوری این امکان برای شما مهیا نیست و برای آگاه شدن از قیمت یا موجود بودن هر محصول نیاز است هربار سوال کنید. در صورتی که در داروخانههای حضوری این امکان برای شما مهیا نیست و برای آگاه شدن از قیمت یا موجود بودن هر محصول نیاز است هربار سوال کنید. داروخانههای آنلاین وقتی که نمیخواهید رانندگی کنید یا به هر دلیلی مجبورید در خانه باشید، یک انتخاب عالی است. این سایت وارد نسخهگیری یا فروش دارو نشده است و صرفا مکملهای غذایی را از طریق داروخانهها ارسال میکند که البته این هم از نظر ضوابط وزارت بهداشت غیرقانونی است. فاطمی ادامه داد: اسنپدکتر قراردادهایی را مینویسد و صراحتا هم در قرارداد ذکر میکند که همه مسئولیتهای قانونی برعهده داروخانه است. وی افزود: ماده هشتم قانون توسعه تجارت الکترونیک صراحتا اعلام میکند که باید منشأ ارسال کالا مشخص باشد، اما در اسنپ دکتر از آنجا که مشخص نیست که چه داروخانههایی دارند با این اپلیکیشن همکاری غیرقانونی را انجام میدهند، زمانی که دارویی ارسال میشود، مشخص نیست که از کدام داروخانه آمده است و این نگرانی وجود دارد که اصلا داروخانهای وجود نداشته باشد و این داروها از خارج از شبکه رسمی تامین شوند.


بر اساس تبصره ۳، ماده ۳ قانون امور مقررات پزشکی و دارویی همه ویتامینها و مکملهای غذایی جزو دارو محسوب میشوند. داروخانه آنلاین بهرو به منظور بالا بردن سطح سلامت و زیبایی در جامعه به ارائه محصولات دارویی و غیردارویی پرداخته است. هدف ما، تامین بستر سلامت در جامعه و ایجاد دسترسی آسان برای عموم مردم ، به تیم پزشکی می باشد. وقتی منشأ و سلامت دارو قابل ردیابی نیست! وی تاکید کرد: در عین حال وقتی منشأ ارسال دارو مشخص نیست، ممکن است دارو از خارج از شبکه وارد سیستم شود و داروی قاچاق وارد شود و به دست مردم برسد. از طریق پلتفرمها به فروش میرسند، کنترل اینکه واقعا منشأ ارسال کجا بوده و به دست چه کسی رسیده است، مشخص نیست و قابل ردیابی نیست که آیا نظارت مسئول فنی روی دارو کافی بوده یا خیر؟ به مردم توصیه میکنیم که مطلقا خریدهایشان را اعم از دارو، مکمل و سایر کالاهای سلامتمحور از داروخانه انجام دهند و به هیچ شبکه اجتماعی یا وبسایت برای فروش دارو اعتماد نکنند. سایت های دارویاب نه مشروعیت قانونی دارند و نه از نظر حرفه ای درست است که این سایت ها به فعالیت خود ادامه بدهند.


همچنین می توان انواع مکمل های مخصوص سالمندان را نیز بصورت آنلاین خریداری کرد. شاید برای برخی افراد به صورت مقطعی پاسخگو باشد، ولی با توجه به این مسئله که برخی از افراد استعداد چاقی ندارند، هر چقدر هم پرخوری کنند؛ نه تنها چاق نمی شوند، بلکه ممکن است منجر به بروز بیماری های بسیار زیادی برای آن ها هم گردد که دامنگیر تبعات آن خواهند شد. بلکه وارد مکملها شده است. فاطمی گفت: نهتنها در ایران، بلکه در اغلب کشورهای دنیا فروش اینترنتی دارو ممنوع است. داروخانه اینترنتی دکتر ژیانی با ضمانت اصل بودن محصول و کالا را فراهم کرده است. قانونی بودن این فرآیند در بسیاری از کشورها هم دوام زیادی پیدا نکرد چرا که زودتر از آنچه که انتظار میرفت پای پلیس مبارزه با مواد مخدر ایالت متحده آمریکا (دی. بر این اساس این اقدام هم با قوانین وزارت بهداشت و هم با قانون توسعه تجارت الکترونیک مغایرت دارد. بنابراین باز هم بر اساس قانون توسعه تجارت الکترونیک از آنجایی که مکمل هم دارو است، حق فروش آن به صورت اینترنتی وجود ندارند. وی گفت: از طرفی در آذر ماه سال ۱۳۹۹ سازمان غذا و دارو به صورت مکتوب به همه داروخانهها اعلام کرد که همکاری با دیجیکالا برای فروش مکملهای غذایی ممنوع است، اما باز متاسفانه شاهدیم که این اقدام انجام میشود.

پنج شنبه دوازدهم 12 1400
(0) نظر
برچسب ها :
X